W jakim banku zaciągnąć kredyt samochodowy

Oferty kredytów samochodowych dostępna są w wielu bankach, i z uwagi na to, że jest ich tak wiele może być nam zdecydowanie ciężej podjąć ostateczną decyzję. Oferty w różnych bankach mogą się jednak różnić między sobą kilkoma czynnikami na które musimy zwrócić uwagę. Najważniejsze jest oprocentowanie i to na nie powinniśmy zwracać największą uwagę. W zależności od banku wynosi ono od 5 do 10 procent. Bardzo ważne jest dla nas również RRSO, czyli rzeczywista stopa oprocentowania. W zależności od wybranego przez nas banku, może się wahać między 8 a 16 procent co jest naprawdę znaczącą rozbieżnością. Nie bez znaczenia podczas zaciągania kredytu jest dla nas również prowizja. Niektóre banki przygotowały dla nas naprawdę atrakcyjne oferty ponieważ wynos ona 0 procent, a w innych jest bliska 10 procent. Takie oprocentowanie oznacza dla nas zdecydowanie wyższe koszty. Z tego też względu warto porównywać kredyty samochodowe takich banków jak ING, mBank, Alior czy Getin Bank, by wybrać najkorzystniejsze warunki umowy, zobacz najciekawsze oferty kredytów w serwie 17bankow.com.

Kredyt samochodowy czy gotówkowy?

Bardzo często decydując się na kupno auta na kredyt zadajemy sobie pytanie który kredyt wybrać tradycyjny kredyt samochodowy czy też kredyt gotówkowy który będziemy mogli przeznaczyć także na inny cel a nie tylko na kupno samochodu. W tym przypadku odpowiedź jest jednoznaczna. Zdecydowanie bardziej opłacalny jest kredyt samochodowy, ponieważ jest on dla nas zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Różnica tkwi przede wszystkim w formach zabezpieczenia. Jak się okazuje banki zabezpieczają się na wypadek braku spłaty rat na kilka rożnych sposobów. Pierwszym sposobem najbardziej popularnym jest zastaw rejestrowy, drugi natomiast to przywłaszczenie na zabezpieczenie oraz cesja polisy AC. Kredyt gotówkowy jak się okazuje jest zdecydowanie wyżej oprocentowany, a to z uwagi na to, że nie ma on tylu zabezpieczeń co kredyt samochodowy a zatem musi być przy tym nieco droższy.

Kredyt na samochód używany

Wiele banków stosuje ograniczenia jeżeli chodzi o kredyty samochodowe na pojazdy używane. Ograniczenia te dotyczą przede wszystkim wieku. Wiele banków nie udziela kredytów na samochody które mają mniej niż 10 lat inne natomiast na pojazdy 15 lat. Jak się okazuje większość takich produktów ma zazwyczaj zdecydowanie wyższe oprocentowanie kredytów samochodowych. Z tego względu część osób decyduje się na kredyt gotówkowy ponieważ przy tym rozwiązaniu nie musimy ujawniać bankowi celu na jaki chcemy pożyczyć pieniądze a co więcej z tym rodzajem kredytu wiąże się zdecydowanie mniej formalności. W bankach nie możliwe jest aby wziąć kredyt bez BIK. Instytucje te bardzo dokładnie sprawdzają naszą historię oraz zdolność kredytową, a wszystko po to aby później uniknąć problemów ze spłatą zobowiązań które już zaciągnęliśmy. W przypadku parabanków sytuacja może wyglądać nieco inaczej gdyż firmy te nie wymagają od nas tak wielu dokumentów i jest ona dostępna w zdecydowanie krótszym czasie.