Czy kredyt gotówkowy nadaje się do spłaty zadłużenia na karcie kredytowej?

Jeśli masz dług na karcie kredytowej, prawdopodobnie martwisz się, czy go spłacisz. Jeśli jednak jesteś jak wielu Polaków, a masz dobre intencje, po prostu nie możesz sobie poradzić ze swoimi finansami. Większość z nas ma znaczną kwotę zadłużenia na karcie kredytowej. Mimo iż Polacy znajdują się w lepszej kondycji finansowej niż w ostatniej dekadzie, zadłużenie na kartach kredytowych pozostaje upartym problemem dla przeciętnego konsumenta. Dług odnawialny nadal rośnie, pomimo szalejącej gospodarki i rosnących płac.

Czy pożyczka osobista jest dla Ciebie odpowiednia?

Wielu dotkniętych zadłużeniem Polaków sięgnęło po kredyty gotówkowe osobiste, aby skonsolidować swoje długi. Jest to opłacalna opcja - jeśli możesz kwalifikować się do dobrej stopy procentowej. Przy niższym oprocentowaniu, w porównaniu z wysokimi oprocentowaniem kart kredytowych, każdego miesiąca można by sporo zaoszczędzić. Niestety zakwalifikowanie się do stopy, która sprawia, że jest to opłacalne, może okazać się trudne dla osób z wysokim poziomem zadłużenia, ponieważ prawdopodobnie już osiągnęli sukces kredytowy.

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę osobistą rozważ wszystkie aspekty. Pożyczkę osobistą możesz otrzymać w banku, spółdzielczej spółce pożyczkowej lub pożyczkodawcy internetowym. Kwota, do której będziesz się kwalifikować, będzie zależeć od:

  • rodzaju wybranego pożyczkodawcy,
  • Twojej zdolności kredytowej,
  • dochodu,
  • innych czynników.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz otrzymać pożyczkę osobistą w wysokości od około 1000 zł do 35 000 z; lub więcej, jeśli masz doskonały kredyt. Jeśli zadłużenie Twojej karty kredytowej jest wysokie i nie jesteś w stanie zabezpieczyć wystarczających wpływów z kredytu na podstawie kredytu, być może będziesz musiał zamiast tego złożyć wniosek o pożyczkę zabezpieczoną, co naraża Twoje aktywa na ryzyko. Okres spłaty pożyczki osobistej wynosi zwykle 3-10 lat.

Inną wadą pożyczki osobistej jest to, że większość pożyczkodawców pobiera opłatę za udzielenie pożyczki, która może wynosić do 10% kwoty pożyczki. Będziesz musiał wziąć pod uwagę ten dodatkowy koszt przy określaniu, czy pożyczka osobista jest właściwą drogą. Na szczęście masz inne możliwości zmniejszenia nadmiernego obciążenia długiem.

Karty kredytowe transferowe

Jednym ze sposobów konsolidacji zadłużenia karty kredytowej jest przeniesienie sald na jedną kartę, która oferuje 0% wstępną ofertę. Jeśli zdecydujesz się wybrać tę opcję, upewnij się, że wiesz, jak długo trwa okres wprowadzający, ponieważ saldo po tej dacie może skutkować naliczeniem odsetek z mocą wsteczną, a nowa stawka po tym okresie może być bardzo wysoka . Dodatkowo pamiętaj, że niektóre karty transferowe pobierają opłatę w granicach 3-5% za przetworzenie przelewów.

Korzystanie z pożyczki konsolidacyjnej w celu spłaty zadłużenia

Jedną z zalet kredytu konsolidacyjnego zadłużenia jest to, że w przeciwieństwie do zadłużenia na karcie kredytowej ma on stałą płatność i określony okres spłaty. Większość ma okresy obowiązywania od trzech do pięciu lat, co daje docelową datę, kiedy będziesz wolny od długów. Struktura spłaty kart kredytowych jest z natury stworzona w celu zwabienia konsumentów w pułapkę minimalnych płatności, zapewniając im równowagę praktycznie na zawsze. Kredyt konsolidacyjny zadłużenia uwalnia Cię od tego. Dla wielu jednak wyższa płatność kredytem konsolidacyjnym jest zbyt trudna do opanowania, w takim przypadku lepiej uregulować zadłużenie. Zaufany partner finansowy będzie współpracował z Tobą, aby zgromadzić pieniądze na koncie, którego używa do spłaty długów za ułamek ich salda.

Tags: